• HOJNOŚĆ

Stwierdzono, że najszczęśliwszymi ludźmi są Ci, którzy dają siebie innym. Nie bez przyczyny Bóg, któremu najbardziej zależy na naszym szczęściu zachęca do hojności:
"Kto mało sieje, mało zbiera. A kto wiele sieje, wiele też zbiera. Niech więc każdy w sercu postanowi ile chce dać – bez żalu,ale też bez przymusu. Bóg KOCHA bowiem TYCH, KTÓRZY DAJĄ Z RADOŚCIĄ. Co więcej - potrafi to hojnie wynagradzać" – 2 Kor.: 9; 6 – 8.

Czas, doświadczenie, uśmiech, finanse, talenty etc. to sfery, w których jako DOMownicy uczymy się hojności na pamięć. Momentami nie jest to łatwe, bo egoizm zdaje się być naszą integralną częścią. Jednak z uporem maniaka zaprzyjaźniamy się z postawą szczodrości.
Dlatego z własnych środków wynajęliśmy bezkształtną brązową salę na Kulczyńskiego 14, by szybko przemienić ją w jasną ciepłą kawiarnię. Dlatego obecnie poszukujemy dużo większego lokalu, by samodzielnie go wyremontować i wyposażyć. Dlatego szeroka gama DOMowych wolontaryjnych aktywności, by ocieplać, oswajać, zmieniać wizerunek Boga w oczach ludzi wokół nas. Ta wieloaspektowa hojność daje ogrom radości.

W styczniu 2018 podpisaliśmy umowę najmu przestrzeni na Gotarda 16. Sąsiedzi kojarzą to miejsce z Kinem i Domem Kultury Kadr. Już niedługo pomieszczenia zamienią się w salę konferencyjną, kawiarnię czynną w tygodniu i pokoje zaprojektowane pod animacje dla dzieci. Mamy już plan każdego pomieszczenia. Obecnie trwają prace budowlane, przed nami adaptacja budynku, w tym zakup wszystkich materiałów wykończeniowych, wyposażeniowych i dekoracyjnych. Każdy dzień prac jest ogromnie kosztowny.

Jeśli chciał(a)byś dorzucić się do zrzutki na remont i adaptacje przestrzeni na Gotarda16 pod nowy DOM, będziemy mocno wdzięczny za każdy wkład. Bardzo ułatwi nam to pracę i przyśpieszy wszelkie działania. A Ty będziesz miał satysfakcję, że przyczyniłeś się do projektu, który zdziała cuda w tej nowej okolicy. Już kochamy Gotarda 16 i okolicznych mieszkańców.

Już niedługo Parapetówka, na którą już czuj się zaproszony(a).

Kościół Zielonoświątkowy DOM
ul. Gotarda 16, 02-683 Warszawa
Bank Zachodni WBK
Nr: 86 1090 1043 0000 0001 2286 1346